Daybuyday kapanıyor

DAYBYEDAY

Bu akşam Twitter da karşılaştığım bir paylaşımda  aldığım bu haber açıkçası beni şaşırtmadı . Sektörün içinde çalışan birisi olarak daybuyday den 30 kişinin şirket içinde kaydırma ile diğer dijital kanallarda konumlandırıldığını biliyordum yani işten çıkarılmadılar ama daybuyday kadrosunu küçültüyorlardı .

E-ticaret sektörü ile ilgili her zaman geniş analizlerin yaptığım için şu anda bu konu ile ilgili çok fazla yorum yapmayacağım çünkü dün söylediklerim bugün karşımıza çıkıyor .

Yeni çarşım ın kapanması , Limango nun sığınacak bir liman arayacak hale gelip doğan grubuna katılması , vipdükkan ın tv reklamlarına çıkacak kadar büyüyüp bir anda kapanması … Neler Neler , ben neler analiz ettim neler  bloğumu okuyanlar iyi bilir , neler söyledim de kulak asmayıp boş konuşuyorsun diyenler oldu . Ah benim heycanına kurban olduğum genç girişimci kardeşim , sen hakanyalcin.net i oku emi, sen kork emi kork ki temkinli davranasın amacım seni korkutmak değil temkinli davranmanı sağlamak.

Kapanmalar benim hoşuma gitmiyor ama balonlar patladığında herkese zarar veriyor ve pembe bir tablo sektörü , çalışanları , tedarikçileri , müşterileri , ajansları , reklamcıları sektöre girmek isteyenleri herkesi dejenere ediyor ; bundan dolayı hakanyalcin.net i iyi okuyun , canlar .

 

Gerçekleri görmekten kaçanları anlıyorum çünkü acı haz edilen bir duygu değil , değil mi ? 

Şu yazılarımı okuduğunuzda zaten gerçekleri daha rahat görebileceksiniz ;

http://www.hakanyalcin.net/vipdukkan-da-sele-gitti/

http://www.hakanyalcin.net/e-ticaret-de-son-durumlar-nasil/

http://www.hakanyalcin.net/dikkat-etmek-lazim-asiri-buyume-hirsinin-neden-oldugu-surdulemez-borclanma-pek-cok-marka-icin-sonu/

http://www.hakanyalcin.net/mart-2012-agustos-2012-e-ticaret/

http://www.hakanyalcin.net/e-ticaret-nereye-gidiyor-2013-ilk-ceyrek/

http://www.hakanyalcin.net/kucuk-girisimciyi-kor-eden-buyuk-basarili-girisimler/

Bu yazımı beğendiyseniz, RSS ile yeni yazılarımdan haberdar olabilirsiniz. Gmail hesabınız varsa tüm beğendiğiniz siteler için Google Reader kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E Ticaret © 2012, Tüm yazıların hak ve sorumluluğu Hakan Yalçın'a aittir.